رئیس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی از انعقاد قرارداد پژوهشی با صنعت به میزان یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: حداقل میزان قراردادها ۳۰ میلیون تومان بوده است.
دکتر قدیر رجب زاده در نشست خبری با تاکید بر اینکه ۹۰ درصد طرح های پژوهشی این موسسه اجرایی می‌شود، گفت: ماموریت اصلی این موسسه، سلامت و امنیت غذایی است زیرا اگر این دو نباشد سلامت افراد به خطر می افتد.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد طرح های پژوهشی این موسسه با صنعت منعقد می‌شود، افزود: فعالیت های محققان در این موسسه با مشارکت صنایع انجام می‌شود و در نهایت به مرحله اجرایی می رسد.

رئیس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی با بیان اینکه در این موسسه موضوعات مختلفی همچون آلاینده های مواد غذایی، تشخیص غذای حلال و تراریخته، تقلب در محصولات غذایی مورد بررسی قرار می گیرد، افزود: این موسسه عضو کارگروه استانداردسازی غذای حلال است و آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو، سازمان استاندارد و سازمان محیط زیست است.

وی در خصوص زعفران و پروژه هایی که این زمینه انجام می گیرد، گفت: در حال حاضر ۹۰ درصد زعفران دنیا در ایران تولید می‌شود. این محصول یک محصول استراتژیک برای کشور و استان خراسان به شمار می رود.

به گفته رجب زاده ۵۰ طرح آموزشی در زمینه زعفران در این موسسه پژوهشی اجرایی شده و یا در حال اجرا است.

وی افزود: تشخیص مواد غذایی تراریخته جزء تاکیدات برنامه ششم توسعه است. از این رو درصدد هستیم که محصولات تراریخته را شناسایی کنیم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد