قائم‌مقام سازمان شیلات کشور گفت: با ایجاد سایت‌های جدید پرورش میگو در هرمزگان این انتظار می‌رود که این استان به‌عنوان الگوی کشور درزمینهٔ شیلات معرفی شود.
به گزارش ایسنا، ‌سیف‌الله حقیقی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل شیلات هرمزگان با قدردانی از حمایت‌ های بی‌ بدیل ریاست جهاد کشاورزی هرمزگان از حوزه شیلات این استان، افزود: بایستی سیاست‌ ها و فعالیت‌ های مجموعه شیلات هرمزگان به مردم اعلام شود تا در جریان فعالیت‌ ها قرار گیرند.

قائم‌ مقام شیلات کشور با بیان اینکه شیلات هرمزگان از جایگاه خاصی در کشور برخوردار است، تصریح کرد: پتانسیل‌ های صید و صیادی در هرمزگان بر کسی پوشیده نیست.

حقیقی با اشاره به آغاز صنعت پرورش میگوی کشور از بندر کلاهی میناب، افزود: در سال‌های ابتدایی شروع این طرح تنها سیاست دولت، تولید به میزان انبوه بود که با تلاش صورت گرفته در مجموعه شیلات هرمزگان، هم‌اکنون صادرات سالانه به میزان ۱۵۰ میلیون دلاری را شاهد هستیم.

این مقام مسئول تعدد بالای جزایر در هرمزگان را یک پتانسیل بزرگ عنوان کرد و افزود: با همکاری سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان و منابع طبیعی، پهنه‌ بندی سواحل درزمینهٔ توسعه آبزی‌پروری در دستور کار قرارگرفته تا وظیفه دولت در این زمینه که همان فراهم کردن بستر تولید و اشتغال برای بخش خصوصی است محقق گردد.

وی در این زمینه خاطرنشان کرد: برای افق ۱۴۰۴ محور توسعه بخش شیلات هرمزگان مشخص شده و با پهنه‌ بندی صورت گرفته هیچ‌گونه مشکل زیست‌ محیطی و تداخل با اراضی ملی وجود ندارد و اثر مطلوب این امر برای طولانی‌مدت برای این استان خواهد ماند.

قائم‌ مقام سازمان شیلات کشور بیان کرد: با ایجاد سایت‌ های جدید پرورش میگو در هرمزگان این انتظار می‌رود که این استان به‌ عنوان الگوی کشور درزمینهٔ شیلات معرفی شود.

وی در پایان ضمن تقدیر از زحمات چندین ساله محبی درزمینهٔ شیلات عنوان کرد: طبق شناختی که از آقای یکتاپور داریم می‌توان مدعی بود که وی با ادامه سیاست‌ های سازمان شیلات کشور بتواند گام‌های مؤثری را در این زمینه بردارد.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد