روز گذشته شیرهای پاکتی یک لیتری در سوپرمارکت‌های مشهد به قیمت جدید ۱۸۰۰ تومان عرضه شد که گلایه شهروندان را در پی داشت. درواقع شیرهای پاکتی یک لیتری تا آخر هفته گذشته لیتری ۱۶۰۰ تومان عرضه می‌شد که روز گذشته با افزایش قیمت ۲۰۰ تومانی به دست مصرف‌کننده‌ها رسید.
مدیرعامل اتحادیه صنایع لبنی پاستوریزه خراسان رضوی با تأیید افزایش ۲۰۰ تومانی قیمت شیر پاستوریزه در استان، به خراسان گفت: چند ماه پیش دولت قیمت شیر خام را ۲۰۰ تومان گران‌تر کرد و هم اکنون هر کیلو شیر خام به قیمت ۱۳۵۰ تا ۱۴۰۰ تومان به کارخانه‌ها فروخته می‌شود.هدایتیان افزود: درباره افزایش قیمت شیر نیز ما مصوبه سازمان حمایت را داریم که اجازه داده است قیمت هر لیتر شیر پاکتی را به ۱۹۰۰ تومان افزایش دهیم و در تهران این موضوع اتفاق افتاده است اما به دلیل این که در مشهد ما کشش این قیمت را نداریم، تصمیم گرفتیم قیمت شیر را به لیتری ۱۸۰۰ تومان افزایش دهیم. از این رو مجوزهای قانونی لازم در این باره به ما داده‌شده است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز ضمن تأیید ادعای هدایتیان به خراسان رضوی گفت: در پی افزایش قیمت شیر خام، سازمان حمایت کشور قیمت کارشناسی ۱۹۰۰ تومان را برای هر لیتر شیر پاکتی به ستاد تنظیم بازار کشور پیشنهاد داده است.

باخرد تصریح کرد: با این حال، قیمت پیشنهادی سازمان حمایت با یک شرط همراه است آن‌هم این که کارخانه‌هایی اجازه دارند این افزایش قیمت را داشته باشند که هر کیلو شیر خام را بر پایه قیمت ۱۳۲۰ تومان خریداری کرده باشند.

وی ادامه داد: با توجه به این که استان خراسان رضوی، آخرین استانی است که این افزایش قیمت را اعمال کرده و هنوز ستاد تنظیم بازار قیمت پیشنهادی را نقض نکرده و مصوبه‌ای نداده است، ما باید همچنان منتظر تصمیم ستاد تنظیم بازار کشور در این خصوص باشیم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد