نایب رییس شرکت تعاونی کارخانجات تولیدکننده‌گان کنسانتره ومکمل‌هاى خوراک دام وطیور آبزیان استان اصفهان گفت: دامداران شهرستان لنجان توان بازپرداخت سود بالای تسهیلات بانکی را ندارد و به دلیل همین نوع بدهی بسیاری از این واحدهای دامی تعطیل شده‌اند.

محمد تقی موذنی در گفتگو با کسب فردا- اظهارکرد: نرخ سود بالای بازپرداخت تسهیلات بانکی از مهمترین مشکلات دامداران شهرستان لنجان است که توقع رسیدگی به این معضل را از مسئولان داریم.

وی با بیان اینکه دامداری سبک و یا سنگین به اشکال مدرن و یا سنتی، اشتغال پایدار در تمام طول سال ایجاد می‌کند، افزود: متاسفانه سیستم بانکی، وام‌هایی با نرخ باز پرداخت ۱۸ درصد به دامداران داده است که از نظر منطق و تجربه با تولید همخوانی ندارد.

این کارشناس دام و طیور، تصریح‌ کرد: صاحب یک دامپروری هر ماه باید هزینه زیادی برای تامین علوفه، انرژی، دستمزد کارگران و چوپان، داروی دامی و … پرداخت کند، بنابراین توان بازپرداخت سود کلان بانکی را هرگز ندارد و همانطور که شاهدیم در سال‌های اخیر تعداد زیادی از دامداری‌های شهرستان به دلیل همین نوع بدهی به بانک‌ها تعطیل شده‌اند.

موذنی تاکید‌کرد: تا جایی که اطلاع دارم سخنان عنوان شده برخی مدیران درباره بخشش و امهال بدهی قشر دامدار در تمام شهرستان لنجان صحت ندارد، بنابراین از مسئولان تقاضا داریم که برای رونق مجدد دامداری و مشاغل وابسته به آن، پرداخت تسهیلات بانکی با سود پایین را عملی نمایند.

وی یادآوری‌ کرد: نرخ شیر و گوشت در سال‌های اخیر و به دلایل گوناگون متناسب با هزینه‌های جاری دامداری‌ها افزایش نیافته که این امر نیز موجب فشار مالی بر واحدهای دامپروری شده است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد