رئیس سازمان چای گفت: تاکنون ۱۱۲ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شده است.
حبیب جهان‌ساز رئیس سازمان چای در گفت‌ وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضیت خرید تضمینی برگ سبز چای، اظهار کرد: براساس آخرین آمار ۷۸ هزارتن برگ سبز چای با ارزش بالغ بر ۱۶۴ میلیارد تومان از چایکاران خریداری شده است.

وی از پرداخت ۶۸ درصد مطالبات چایکاران خبر داد و افزود: تاکنون ۱۱۲ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شد و مابقی به مرور پس از تأمین منابع مالی به حساب چایکاران واریز خواهد شد.

به گفته جهان‌ساز، ۳۷ هزارتن معادل ۴۷ درصد برگ سبز خریداری شده درجه یک و ۴۱ هزارتن معادل ۵۳ درصد درجه دو است.

این مقام مسئول از آغاز برداشت چین سوم برگ سبز چای خبر داد و افزود: در روزهای اخیر همزمان با برداشت چین سوم، ۷۷ کارخانه چای‌ سازی مشغول خرید برگ سبز چای هستند به طوریکه روزانه ۵۵۰ تا ۶۰۰ تن برگ سبز از چایکاران خریداری می‌شود.

وی از کاهش ۵ درصدی خرید برگ سبز چای نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: تاکنون ۱۶ هزار و ۵۰۰ تن چای خشک از مجموع بهای برگ سبز خریداری شده استحصال شده است که انتظار می‌رود با استمرار بارندگی و بهبود وضعیت جوی میزان خرید برگ سبز به بالای ۱۱۰ هزارتن برسد.

وی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا کاهش میزان تولید بر میزان واردات چای خشک تأثیر گذار خواهد بود، بیان کرد: کاهش میزان تولید چندان چشمگیر نیست که بخواهد بر افزایش میزان واردات تاثیر گذار باشد و با وجود مانده چای در انبارها رقم واردات تغییری نخواهد داشت.

رئیس سازمان چای درباره آخرین وضعیت کیفیت چای خشک تولیدی، گفت: کیفیت چای تولیدی را باید در پایان فصل برداشت ارزیابی کرد و هم اکنون نمی‌توان پیش‌ بینی دقیقی دراین باره داشت.

منبع خبر: باشگاه خبرنگاران جوان

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد