سرخه – رئیس دامپزشکی سرخه از توقیف خودروی حامل دو هزار و ۸۴۰ قطعه مرغ گوشتی فاقد گواهی حمل بهداشتی و قرنطینه ای در این شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سمنان، مجتبی لشکری بیان کرد: طی برقراری گشت کنترل و قرنطینه اداره دامپزشکی سرخه یک دستگاه خودرو حامل دو هزار و ۹۴۰ قطعه مرغ گوشتی به وزن پنج هزار و ۹۰۰ کیلوگرم مرغ فاقد گواهی حمل بهداشتی، قرنطینه با همکاری نیروی انتظامی متوقف و بعد از طی مراحل قانونی تمامی طیور آن کشتار شدند.

وی در ادامه گفت: با توجه به اهمیت بسیار زیاد اقدامات قرنطینه ای در جلوگیری از انتشار و کنترل بیماری های مشترک نظیر آنفلوانزای پرندگان اداره دامپزشکی تشدید برخورد با عرضه خارج از شبکه توزیع را دستور کار خود قرار داده است.

رئیس دامپزشکی سرخه گفت: شهروندان می توانند در صورت مشاهده تخلفات بهداشتی مراتب را سریعاً به اداره دامپزشکی شهرستان خود و یا سامانه اطلاع رسانی ۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان سمنان گزارش کنند.

۲۳۰۰ کیلوگرم کود حیوانی ضبط شد

لشکری همچنین گفت: طی برقراری گشت کنترل و قرنطینه اداره دامپزشکی سرخه در پلیس راه این شهرستان یک دستگاه خودروی حامل کود مرغی فاقد مجوز به وزن دو هزار و ۳۰۰ کیلوگرم با همکاری نیروی انتظامی توقیف شد.

وی افزود: با توجه به اهمیت بسیار زیاد اقدامات قرنطینه ای در جلوگیری از انتشار و کنترل بیماری های مشترک نظیر آنفلوانزای پرندگان، حمل و نقل فرآورده ها، حتی کود نیز با نظارت اداره دامپزشکی انجام می شود.

رئیس دامپزشکی سرخه همچنین گفت: طی انجام پایش میکروبی از محصولات تولیدی یک واحد تولید فرآورده های خام دامی این شهرستان و در راستسرخهای اجرای شیوه نامه نظارت بهداشتی، ۲۰۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی تاریخ مصرف گذشته ضبط و معدوم شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد