معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۸۰ هزار مورد بازدید بهداشتی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی صورت گرفته که از این تعداد،  ۴۱۷  مورد تخلف بهداشتی به مراجع قضایی ارجاع و  ۸۸ مورد تعطیل شدند.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز عبدالرسول همتی اظهارداشت: در روزهای گذشته تعدادی از مراکز تهیه، توزیع و عرضه موادغذایی از جمله بستنی فروشی‌ها در سطح شیراز پلمپ شد که از برندهای معروف و خوشنام این شهر به شمار می‌روند.

وی گفت: به صورت کلی واحدهایی که در بین مردم جامعه به برند تبدیل می‌شوند و مشتری‌های بسیاری را جذب خود می‌کنند، وظیفه سنگین‌تری در قبال مردم از نظر ارائه محصول با کیفیت‌تر و مطلوب‌تر دارند و دانشگاه علوم پزشکی در مقابل هر عامل خطری که سلامت مردم را تهدید کند، مسئول است.

همتی بیان کرد: از تمام مراکز تهیه و توزیع موادغذایی توسط بازرسان بهداشت محیط دانشگاه به صورت مستمر نمونه‌گیری میکروبی به عمل می‌آید و پس از انجام نمونه‌گیری و عدم برخورداری از استانداردهای لازم، مرکز متخلف با دستور مقام قضایی تعطیل می‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار داشت: در حال حاضر کارشناسان بهداشت محیط و اکیپ‌های بهداشتی به مهم‌ترین تجهیزات روز مجهز هستند و می‌توانند به راحتی در محل، بسیاری از مواد غذایی را با نمونه‌گیری آزمایش کنند و بدون اینکه به آزمایشگاه‌های رفرانس فرستاده شود، نتیجه را مشاهده و اقدام‌های قانونی انجام دهند.

وی افزود: در این برنامه ضربتی که از سوی کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه در حال انجام است، رستوران‌ها، ساندویچی‌ها، فست فودها، بستنی فروشی‌ها و آبمیوه فروشی‌ها مورد بازدید و بررسی قرار می‌گیرند که در صورت مشاهده تخلف بهداشتی، برخورد قانونی صورت می‌پذیرد.

معاون بهداشت دانشگاه گفت: تعطیلی یک مرکز به دلیل تخلف بهداشتی پس از چندین بار بازدید و ارائه اخطار به متصدی مرکز، با دستور مقام قضایی انجام می‌شود، بنابراین تمامی فروشندگان موادغذایی که ارتباط مستقیم با سلامت مردم دارند، اخطارهای بهداشتی را جدی بگیرند و برای رفع نقص مشکل‌های بهداشتی واحد خود تلاش کنند.

همتی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ضمن احترام و در نظر گرفتن حقوق متصدیان و مدیران مراکز تهیه و توزیع موادغذایی، در راستای حفظ و ارتقای سلامت شهروندان تلاش می‌کند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: شهروندان در صورت مشاهده تخلف‌های بهداشتی از مراکز تهیه و توزیع موادغذایی، می‌توانند در طول شبانه روز با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرند.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد