دانشمندان دریافته اند که نئاندرتال ها حدود ۲۰۰ هزار سال قبل موفق به ساخت نوعی قیر شده و از آن به عنوان چسب استفاده کرده اند. آنها چگونگی ساخت این چسب را نیز فهمیده اند.
به نقل از سیکر، “هومینیدهای” اولیه، اولین کسانی بودند که یک نوع چسب اختراع کردند و دانشمندان اکنون چگونگی ساخت را دریافته اند.ا

نسان نئاندرتال (Homo neanderthalensis) گونه ای از سرده انسان بود که در اروپا و قسمت هایی از غرب آسیا ،آسیای مرکزی و شمال چین (آلتای) سکونت داشتند.

اولین نشانه ها از نئاندرتال های اولیه به حدود ۱۳۰ تا ۲۳۰ هزار سال پیش در اروپا برمی گردد. هزار سال پیش، مشخصه های کامل نئاندرتال ها ظاهر شدند و در ۵۰ هزار سال قبل نئاندرتال ها دیگر در آسیا دیده نشدند، با این وجود نسل آنها در اروپا در حدود چهل هزار سال پیش منقرض شد.

با توجه به اینکه انسان امروزی در پنج هزار سال پیش از انقراض آنها وارد اروپا شد، احتمالا این دو گروه انسانی با هم تماس هایی داشته اند.برخی ژن ها میان نئاندرتال ها و انسان امروزی مشترک است. بدن نئاندرتال ها برای زندگی در آب و هوای سرد سازگاری یافته بود، برای مثال آنها کاسه سر بزرگ داشتند، کوتاه قامت اما بسیار قوی و دارای بینی بزرگی بودند، ویژگی هایی که مطلوب آب و هوای سرد است. با این حال، نئاندرتال ها مغزهای بزرگ، جوامع پیچیده و ابزارهای بسیار مفید داشتند که حتی برخی از طراحی های ایجاد شده توسط آنها برای چرم کاری هنوز هم در حال استفاده هستند.

بسیاری از محققان حتی معتقدند که انقراض واقعی نئاندرتال ها ممکن است اتفاق نیفتاده باشد و امروزه، مردم برخی مناطق اروپا و آسیا DNA آنها را در خود حفظ داشته باشند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد