به گزارش خبرنگار اقتصادی ، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی سه روز آینده برای اکثر مناطق کشور جوی آرام و پایدار پیش بینی می‌شود،‌ از این رو افزایش غلظت آلاینده‌ها به خصوص در شهرهای صنعتی و پرجمعیت همچنان ادامه خواهد داشت.

در همین مدت با جنوبی شدن جریانات روز سواحل دریای خزر به ویژه در نیمه غربی آن و در استان اردبیل افزایش ۳ تا ۵ درجه دما به همراه وزش باد نسبتا شدید پیش بینی شده است.

از اواخر روز چهارشنبه و طی روز پنجشنبه سامانه‌ای بارشی از شمال غرب و غرب وارد کشور خواهد شد که باعث بارش در این مناطق می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز جمعه با تداوم فعالیت این سامانه در نوار غربی کشور، برای مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی نیز بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

شنبه هفته آینده از شدت بارش در نوار غربی کاسته شده و شاهد بارش‌های پراکنده در این مناطق، بخش‌هایی از مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز و شمالشرق خواهیم بود. ضمن این که در این روز با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر برای سواحل شمالی کشور نیز بارش و کاهش دما پیش بینی می‌شود. در این مدت بارش‌ها در مناطق سردسیر و مرتفع به صورت برف خواهد بود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد