اعلام جزئیات تسویه معاملات کالایی در بهار ۱۴۰۳

در فصل بهار سال ۱۴۰۳، سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، جزییات تسویه معاملات کالایی در حوزه بورس‌های کالایی، انرژی و بازار اوراق بهادار مبتنی بر کالا را منتشر کرد.

، ارزش معاملات تسویه شده در بازار فیزیکی در سه ماه ابتدایی سال ۱۴۰۳ به بیش از ۵۹۶ هزار میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش خوشه نیوز جزئیات ارزش کل معاملات بازار فیزیکی نشان می‌دهد که تعداد کل معاملات به ۲.۸۳۲ مورد و ارزش کل معاملات بازار فیزیکی به ۶۱۵.۵۱۳.۱۴۴ میلیون ریال دست پیدا کرده است.

همچنین، ارزش معاملات تسویه شده در این بازه زمانی ۵۹۶.۷۲۱.۶۰۱ میلیون ریال و ارزش معاملات منفسخ ۱۸.۷۹۱.۵۴۳ میلیون ریال بوده و از میان معاملات منعقد شده تعداد ۲.۷۷۳ مورد تسویه شده‌اند.

ارزش معاملات به تفکیک گروه‌های کالایی نیز در این گزارش آمده است. ارزش معاملات به تفکیک گروه‌های کالایی شامل “نفت خام و گاز طبیعی، محصولات شیمیایی، فرآورده‌های ویژه نفتی، فرآورده‌های گازی، فرآورده‌های اصلی نفتی، سایر فرآورده‌های نفتی، زغال سنگ و مشتقات آن، برق و انرژی‌های پاک، پساب و سبد کالایی” بوده است.

روند معاملات منعقده به تفکیک ۳ ماه نیز در این گزارش آمده است. ارزش کل معاملات در فروردین ماه ۱۷۶.۶۴۰.۰۳۸ میلیون ریال، در اردیبهشت ماه ۲۰۲.۰۱۷.۳۳۶ میلیون ریال و در خرداد ماه ۲۳۶.۸۵۵.۷۷۰ میلیون ریال رقم خورده است.

همچنین، در فصل نخست امسال پرمعامله‌ترین روز بازار فیزیکی از نظر تعداد قراردادها به ۱۷ اردیبهشت ماه تعلق دارد که ۱۳۹ معامله به ثبت ذسیده است .

اخبار صنعتی و اقتصادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق شبکه خبری خوشه نیوز محفوظ است