نخستین نمایشگاه تخصصی محصولات سالم غذایی تولید، فناوری و صنایع وابسته با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مهرماه امسال در اصفهان برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری نمایشگاه تخصصی «محصولات سالم غذایی، تولید، فناوری و صنایع وابسته» حمایت از تولید کنندگان محصولات سالم و مشاغل پاک، ایجاد اشتغال و کارآفرینی در حوزه‌های مختلف اعم از شهری و روستایی، ایجاد فرهنگ مصرف و بالا بردن آگاهی عمومی در حوزه محصولات غذایی (مصرف کمتر کیفیت بهتر)، تأمین رضایت عمومی از کیفیت محصولات غذایی مصرفی با توسعه روزافزون محصول و دسترسی ساده، افزایش بهره‌ وری در منابع ملی و محلی، دولتی و خصوصی (نیروی انسانی، زمین، آب، انرژی و غیره)، جلوگیری از بروز بیماری‌ها و مشکلات سلامت جامعه در ارتباط با مصرف محصولات غذایی ناسالم، تلاش مؤثر و کاربردی جهت نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی است.

از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه می‌توان به حرکت در راستای سبک زندگی ایرانی اسلامی و مهارت‌های زندگی در حوزه تولید، خرید، نگهداری و طبخ و مصرف مواد غذایی، افزایش صادرات غیرنفتی و تعامل با جامعه جهانی از طریق صادرات کالا و خدمات مرتبط، پایین آوردن عوارض ناشی از مصرف محصولات غذایی ناسالم اشاره کرد.

برنامه‌ های جانبی نخستین نمایشگاه تخصصی «محصولات سالم غذایی، تولید، فناوری و صنایع وابسته» شامل برگزاری همایش، کارگاه‌های آموزشی مرتبط، ارائه مقالات علمی مرتبط، انتخاب بهترین‌ ها در هر حوزه است.

مخاطبین و مدعوین این رویداد را نخبگان جامعه که علاقه‌ مند به توسعه فرهنگ مواد غذایی سالم هستند، دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و غیره، اساتید و دانشجویان رشته‌ های مرتبط، شرکت‌ ها و مراکز تولیدی مرتبط، مراکز مطالعاتی و تحقیقاتی مرتبط، سازمان‌های مردم‌نهاد و همچنین عموم مردم تشکیل می‌دهد.

محصول سالم به محصولی گفته می‌شود که از نظر آزمایشگاه‌های معتبر و استاندارد، فاقد مواد زیان‌بار بیشتر از حد مجاز باشد. بازدید از نمایشگاه رایگان بوده و همگان می‌توانند ضمن بازدید از بعضی محصولات به‌ عنوان نمونه خریداری کنند.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی ریاست‌ جمهوری، نخستین نمایشگاه تخصصی محصولات سالم غذایی تولید، فناوری و صنایع وابسته، ۱۹ تا ۲۲ مهرماه امسال از ساعت ۱۶ تا ۲۲ در محل برگزاری نمایشگاه‌ های بین‌المللی اصفهان برگزار می‌شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد