اولین نمایشگاه تخصصی محصولات سالم غذایی برگزار می‌شود

نخستین نمایشگاه تخصصی محصولات سالم غذایی تولید، فناوری و صنایع وابسته با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مهرماه امسال در اصفهان برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری نمایشگاه تخصصی «محصولات سالم غذایی، تولید، فناوری و صنایع وابسته» حمایت از تولید کنندگان محصولات سالم و مشاغل پاک، ایجاد اشتغال و کارآفرینی در حوزه‌های مختلف اعم از شهری و روستایی، ایجاد فرهنگ مصرف و بالا بردن آگاهی عمومی در حوزه محصولات غذایی (مصرف کمتر کیفیت بهتر)، تأمین رضایت عمومی از کیفیت محصولات غذایی مصرفی با توسعه روزافزون محصول و دسترسی ساده، افزایش بهره‌ وری در منابع ملی و محلی، دولتی و خصوصی (نیروی انسانی، زمین، آب، انرژی و غیره)، جلوگیری از بروز بیماری‌ها و مشکلات سلامت جامعه در ارتباط با مصرف محصولات غذایی ناسالم، تلاش مؤثر و کاربردی جهت نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی است.

از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه می‌توان به حرکت در راستای سبک زندگی ایرانی اسلامی و مهارت‌های زندگی در حوزه تولید، خرید، نگهداری و طبخ و مصرف مواد غذایی، افزایش صادرات غیرنفتی و تعامل با جامعه جهانی از طریق صادرات کالا و خدمات مرتبط، پایین آوردن عوارض ناشی از مصرف محصولات غذایی ناسالم اشاره کرد.

برنامه‌ های جانبی نخستین نمایشگاه تخصصی «محصولات سالم غذایی، تولید، فناوری و صنایع وابسته» شامل برگزاری همایش، کارگاه‌های آموزشی مرتبط، ارائه مقالات علمی مرتبط، انتخاب بهترین‌ ها در هر حوزه است.

مخاطبین و مدعوین این رویداد را نخبگان جامعه که علاقه‌ مند به توسعه فرهنگ مواد غذایی سالم هستند، دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و غیره، اساتید و دانشجویان رشته‌ های مرتبط، شرکت‌ ها و مراکز تولیدی مرتبط، مراکز مطالعاتی و تحقیقاتی مرتبط، سازمان‌های مردم‌نهاد و همچنین عموم مردم تشکیل می‌دهد.

محصول سالم به محصولی گفته می‌شود که از نظر آزمایشگاه‌های معتبر و استاندارد، فاقد مواد زیان‌بار بیشتر از حد مجاز باشد. بازدید از نمایشگاه رایگان بوده و همگان می‌توانند ضمن بازدید از بعضی محصولات به‌ عنوان نمونه خریداری کنند.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی ریاست‌ جمهوری، نخستین نمایشگاه تخصصی محصولات سالم غذایی تولید، فناوری و صنایع وابسته، 19 تا 22 مهرماه امسال از ساعت 16 تا 22 در محل برگزاری نمایشگاه‌ های بین‌المللی اصفهان برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق شبکه خبری خوشه نیوز محفوظ است