مدیر امور طیور و نوغانداری سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از برداشت پیله ابریشم پاییزه در این استان از هفته آینده خبر داد.

مهدی شکاری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اجرای طرح پایلوت تولید پیله ابریشم پاییزه در شش استان کشور طی امسال گفت: خراسان شمالی یکی از این استان بوده که ۲۵ جعبه تخم نوغان میان نوغاندارن استان توزیع شد.

وی با بیان اینکه میزان تولید نوغان در این فصل از سال در استان رضایت بخش بوده است، افزود: میزان تولید عملکرد در شهرستان های راز و جرگلان، مانه و سملقان و بجنورد نسبت به سایر شهرستان های دیگر استان مطلوب تر است.

شکاری ادامه داد: زمان توزیع جعبه های نوغان در این استان از اوایل شهریور ماه سال جاری بوده است اما به نظر می رسد اگر این جعبه ها از اواسط مرداد ماه میان نوغانداران توزیع شود از عملکرد بهتری برخوردار خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه تولید پیله ابریشم در این استان به خصوص در شهرستان راز و جرگلان از رونق خاصی برخوردار است، اظهار کرد: خراسان شمالی از لحاظ میزان تولید پیله ابریشم رتبه چهارم کشوری را دارد اما به لحاظ کیفیت تولید در جایگاه نخسشت قرار گرفته است.

این مقام مسئول بیان کرد: در بهار امسال چهار هزار و ۹۶۰ جعبه تخم نوغان میان نوغانداران استان توزیع و  ۲۰۸ تن پیله ابریشم تولید شد.

به گفته وی میانگین تولید پیله ابریشم در هر جعبه در سال جاری ۴۲ کیلوگرم بوده است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد