یک شرکت فعال در حوزه امنیت سایبری به نام کارامبا نرم‌افزاری طراحی کرده که جلوی هک کردن خودروهای هوشمند را می‌گیرد.

یک شرکت فعال در حوزه امنیت سایبری به نام کارامبا نرم‌افزاری طراحی کرده که جلوی هک کردن خودروهای هوشمند را می‌گیرد. امروزه خودروها با امکانات متنوع نرم‌افزاری و سخت‌افزاری عرضه می‌شوند که اتصال آنها به یکدیگر و همین طور شبکه‌های وای‌فای را ممکن می‌کند.

این امر خودروها را به طعمه‌های جذابی برای هکرها مبدل کرده تا بتوانند از راه دور کنترل فرمان، ترمز، سیستم تهویه مطبوع و حتی موتور آنها را در دست بگیرند. کنترل اتومبیل‌ها از راه دور توسط جانیان آنلاین می‌تواند به قیمت آسیب دیدن سرنشینان این خودروها و حتی مرگ آنها تمام شود بنابراین ایمن‌سازی خودروهای هوشمند نوظهور از اهمیت انکارناپذیری برخوردار است.

در سه سال اخیر به‌طور مرتب اخباری درمورد هک شدن اتومبیل‌های ساخت شرکت‌های خودروسازی مختلف منتشر شده و در یک مورد هکرها در سال ۲۰۱۵ توانستند کنترل ترمزهای یک Jeep Cherokee را در دست بگیرند. همین امر موجب شد شرکت سازنده فراخوان بازگرداندن و تعمیر ۴/ ۱ میلیون خودرو از این نوع را برای حل مشکل نرم‌افزاری سیستم Uconnect صادر کند.

دیوید بارزیلای، رئیس و موسس شرکت Karamba Security که دو سال از فعالیت آن می‌گذرد، می‌گوید نرم‌افزار ضدهک خودروی این شرکت با بهره‌گیری از هوش مصنوعی بالا و قابلیت خودآموزی قادر به شناسایی بدافزارها قبل از موفقیت آنها برای نفوذ به اتومبیل‌هاست. رویکرد خاص این نرم‌افزار قبل از آنکه خیلی دیر شود، امنیت خودرو را تامین می‌کند. این نرم‌افزار با بخش زیادی از واحدهای کنترل الکترونیک (ECU) تولیدی شرکت‌های گوناگون که در خودروهای امروزی مورد استفاده قرار می‌گیرد، سازگاری دارد. بنابراین می‌توان آن را در زمان تولید خودرو در درون ECU گنجاند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد