ایران در ۱۱ ماهه سال ۹۶ میزان ۵۱۳ هزارتن به ارزش ۶۱۵ میلیون دلار انواع این محصولات را به بازارهای هدف صادراتی صادر کرد.
 

صادرات صنعت شیرینی و شکلات و فرآورده‌های غلات در یازده ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته از لحاظ ارزشی با ۲۱ درصد واز لحاظ وزنی ۱۲۱ درصد رشد را تجربه کرده است.

به گزارش گروه صنعت و بازرگانی ، محمود بازاری، مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی گفت: صادرات صنعت شیرینی و شکلات و فرآورده‌های غلات با استفاده از فناوری روز دنیا و تلاش بنگاه‌ های تولیدی و صادراتی علاوه برتأمین نیاز داخلی، در یازده ماهه سال ۱۳۹۶ در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته از لحاظ ارزشی با ۲۱ درصد واز لحاظ وزنی ۱۲۱ درصد رشد داشته است.

وی افزود: بنگاههای صادراتی محصولات شیرینی و شکلات ایران در ۱۱ ماهه سالجاری توانسته‌اند میزان ۵۱۳ هزارتن به ارزش ۶۱۵ میلیون دلار انواع این محصولات را به بازارهای هدف صادراتی نظیر عراق، پاکستان، افغانستان، ساحل عاج و آذربایجان صادر نمایند.

بازاری با اشاره به عراق به عنوان اولین کشور هدف صادراتی محصولات شیرینی و شکلات، گفت: کشور عراق بیشترین سهم صادرات این محصولات به خود اختصاص داده و بر اساس آمار شیرینی و شکلات ایران طی ۱۱ماهه سالجاری به ارزش ۱۴۹ میلیون دلار به بازار عراق صادر شده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی، همچنین، افغانستان را با سهم ۴۹ میلیون دلاری از واردات شیرینی و شکلات ایران، دومین کشور هدف صادرات این محصولات خواند.

صنعت شیرینی و شکلات یکی از صنایع با ارزش افزوده بالاست که در صورت رفع موانع و مشکلات موجود بر سر راه صادرات آن، از جمله تأمین مواد اولیه و نقدینگی مورد نیاز، هدف بیش از یک میلیارد دلار صادرات را در سال آینده محقق می نماید.

منبع خبر: خبرگزاری عصر ایران

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد