با تصفیه شدن آب های نامتعارف، حدود ٨ متر مکعب در ثانیه به آب های بخش کشاورزی استان تهران اضافه می شود، همچنین سرخه حصار، پاکدشت و قرچک سه نقطه مورد نظر سازمان جهاد کشاورزی استان تهران برای احداث شهرک های گلخانه ای است.

علی اشرف منصوری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران امروز در حاشیه همایش محصولات گلخانه ها، تولید و اشتغال پایدار در جمع خبرنگاران گفت: میزان آب اخصاص یافته به بخش کشاورزی در کشور حدود ۹۰ درصد و در استان تهران کمتر از ۵۰ درصد است.
وی با اشاره به اینکه سطح آب های زیرزمینی سالانه بین یک تا ۳ متر کاهش می یابد، گفت: توسعه گلخانه ها یکی از راهکارهای کاهش مصرف و افزایش بهره وری مصرف آب است، چرا که میزان مصرف آب گلخانه ها یک دهم فضای باز و میزان تولید در گلخانه ها ۱۲ برابر فضای باز است.
رئیس سازمان چجهد کشاورزی استان تهران گفت: طی سال ۹۶ ۲۴۶ هکتار توسعه واحدهای گلخانه ای در استان تهران معادل ۳۰ درصد کل کشور، اجرایی شده که تسهیلات اعطایی این بخش با نرخ سود ۱۴.۵ درصد اعطا شده است.

منصوری با اشاره به اینکه احداث شهرک های گلخانه ای در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان تهران قرار دارد، گفت: سرخه حصار، پاکدشت و قرچک مناطق مورد نظر برای احداث شهرک های گلخانه استان تهران در نظر گرفته شده است.
منصوری عنوان کرد: یکی از مهم ترین چالش های آب در استان تهران وجود آب های نامتعارف است که به دلیل نبود تصفیه نبودن، در بخش کشاورزی قابل استفاده نیست، این در حالی است که در صورت تصفیه شدن آب های نامتعارف، حدود ٨ متر مکعب آب در ثانیه در اختیار بخش کشاورزی استان تهران قرار می گیرد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد