رئیس اتحادیه دارندگان شیرینی فروشی، قنادی و کافه قنادی گفت: پودر کنجد، پودر پسته و پودر کاکائو همه بیش از ۵۰ درصد افزایش قیمت داشته‌اند./ مردم فقط در مناسبت‌ها می‌توانند از شیرینی و شکلات استفاده کنند

علی بهره‌مند رئیس اتحادیه دارندگان شیرینی فروشی، قنادی و کافه قنادی، در خصوص افزایش قیمت مواد اولیه قنادی‌ها اظهار کرد: در زمینه مواد اولیه افزایش قیمت بسیار زیادی داشتیم و بالای ۵۰ درصد در تمام مواد اولیه افزایش قیمت داشتیم. برخی مواد اولیه هم مانند روغن در بازار کاهش داشته و سخت پیدا می‌کنیم.

 

وی افزود: روغن هر ۱۶ کیلویی را با قیمت ۱۰۰ هزار تومان در بازار تهیه می‌کنیم که به سختی هم یافت می‌شود. پسته که دو ماه پیش کیلویی ۷۰ هزار تومان توسط قنادی‌ها خریداری می‌شد در حال حاضر به ۲۸۰ هزار تومان رسیده است.

 

رئیس اتحادیه دارندگان شیرینی فروشی، قنادی و کافه قنادی در ادامه تصریح کرد: پودر کنجد، پودر پسته و پودر کاکائو همه بیش از ۵۰ درصد افزایش قیمت داشته‌اند.

 

بهره‌مند در رابطه با میزان فروش قنادی‌ها عنوان کرد: فروش شیرینی به میزان قدرت خرید مردم بسیار کاهش یافته است و با این افزایش قیمت‌ها مردم تنها در مناسبت‌ها می‌توانند از شیرین و شکلات استفاده کنند.

 

وی با اشاره به داخلی بودن روغن موجود در بازار تشریح کرد: مواد خام روغن احتمال وارداتی بودن دارد اما روغن موجود در بازار تولید کشور است. شکر و کنجد هم افزایش قیمت داشته و پودر کاکائو از کیلویی ۱۵ تومان به ۵۰ تومان رسیده است.

 

رئیس اتحادیه دارندگان شیرینی فروشی، قنادی و کافه قنادی افزود: با این وضع تهیه مواد اولیه هم به سختی انجام می‌شود و قنادی با مشکل مواجه هستند. جعبه شیرینی هم سه برابر افزایش قیمت داشته و به کیلویی ۱۵ هزار تومان رسیده است.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد