رونمایی از برنامه راهبردی صنعت تجهیزات تخصصی ورزشی ایران‌

رئیس مرکز صنایع خلاق وزارت صنعت، معدن و تجارت: برنامه راهبردی صنعت تجهیزات تخصصی ورزشی ایران‌ رونمایی می‌شود

رئیس مرکز صنایع خلاق وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: همزمان با برگزاری اجلاس ملی ورزش، تجارت و کسب و کارهای نوین، برنامه راهبردی صنعت تجهیزات و البسه تخصصی ورزشی ایران‌ رونمایی می شود.

به گزارشخوشه نیوز به نقل از ایسنا، محمدرضا زارع برزشی با اشاره به اهمیت توسعه اقتصادی و اهداف کلان اقتصادی کشور، افزود: اقتصاد ورزش، نقش موثری در ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم و تولید کالا و خدمات دارد و حمایت از صنایع مرتبط با موضوع ورزش موجب رونق و توسعه بازارهای داخلی و منطقه‌ای و افزایش رفاه عمومی و سرمایه اجتماعی و انسانی در جامعه خواهد شد.

رئیس مرکز ملی صنایع خلاق ایران به لزوم حمایت از صنایع ورزشی اشاره کرد و افزود: با توجه به مفاد برنامه کلان اقتصادی کشور و سیاست‌ها و اسناد بالادستی، تمام تلاش ما این است که صنایع وابسته ملزومات و تجهیزات ورزشی بتوانند نیاز داخل را تامین کنند تا همه بخش های ورزش کشور نیاز به تامین تجهیزات از خارج از کشور نداشته باشند.

وی اضافه کرد: سند اقتصاد مقاومتی، سند چشم‌انداز بیست ساله کشور، سیاست‌های کلی نظام و افق چشم‌انداز ۱۴۰۴ و همچنین برنامه‌های توسعه و قوانین تابعه آن، همگی توسعه و ارتقای صنایع ورزشی کشور را مورد تأکید قرار داده‌اند.

زارع برزشی ادامه داد: از این رو وزارت صنعت، معدن و تجارت با توجه به وظایف و تکالیف قانونی خود، تدوین برنامه راهبردی صنعت تجهیزات و البسه تخصصی ورزشی ایران را با هدف دست‌یابی به فضای تولید توسعه‌مند و کیفی و جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و فراهم ساختن زمینه فعالیت برای شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و توسعه نوآوری در تولید صنایع ورزشی ایران در دستور کار قرار داد.

رئیس مرکز ملی صنایع خلاق ایران، حمایت از تولید محصولات با کیفیت و قابل‌ رقابت و استانداردسازی صنایع ورزشی و تسهیل فرآیندهای تولید، واردات و صادرات صنایع ورزشی را از جمله اهداف کلان و عملیاتی این برنامه دانست و افزود: قلمرو زمانی برنامه‌ای ۵ ساله است که از سال جاری، آغاز شده و به موضوعات تجهیزات و البسه تخصصی ورزشی در چارچوب وظایف و اختیارات وزارت صمت می‌پردازد.

وی از همراهی و همکاری دستگاه‌های متعددی همچون وزارت ورزش و جوانان، سازمان ملی استاندارد، گمرک جمهوری اسلامی ایران، اتاق اصناف ایران، اتاق بازرگانی ایران، سازمان توسعه تجارت ایران، سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و نمایندگان بخش خصوصی از جمله اتحادیه و انجمن مرتبط و سایر دستگاه‌های اقتصادی و اجتماعی کشور در تدوین این برنامه خبر داد و گفت: تحلیل وضعیت جایگاه صنایع ورزشی ایران نسبت به کشورهای منطقه، تعاریف و دسته‌بندی‌های علمی صنایع ذیربط، تحلیل فرهنگ مصرف و فناوری‌ها و نوآوری‌های کاربردی در این حوزه در این برنامه مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس شورای سیاستگذار اجلاس ملی صنعت ورزش در پایان افزود: با توجه به اهمیت این رویداد ملی که محل گردهمایی تصمیم‌سازان، تولیدکنندگان، فرهیختگان و دست‌اندرکاران صنعت ورزش کشور است، آئین‌ رونمایی از برنامه راهبردی صنعت تجهیزات و البسه تخصصی ورزشی ایران با حضور مقامات کشوری و تولیدکنندگان و فعالان عرصه صنعت ورزش روز یکشنبه ۲۹ بهمن ماه جاری در محل همایش‌های بین‌المللی سازمان صداوسیما برگزار می‌شود./

منبع: اتاق اصناف ایران

بانک اطلاعات صنعتی 

شبکه حبری صنعت 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس