عاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به لزوم برطرف شدن مشکلات واحدهای تولیدی گفت: شهرک صنعتی پیشوا ۱۴۰۰ هکتار است که این شهرک به قطب کارخانجات صنایع غذایی تبدیل می‌شود.

محمد امامی امین امروز در چهارمین جلسه بررسی مشکلات کارخانه روغن‌نباتی پارس با اشاره به مشکلات بروکراسی دست و پاگیر اداری برای صاحبان صنایع و تولیدکنندگان اظهار داشت: کارخانه روغن‌نباتی پارس مبلغ ۷۰ میلیارد تسهیلات از یکی از بانک‌ها دریافت کرده است اما بانک برای وصول طلب خود تمام املاک این کارخانه شامل ۳۰۰ میلیارد تومان را توقیف کرده است.

وی ادامه داد: توقیف ملک کارخانه از سوی بانک سبب شده صاحبان کارخانه روغن‌نباتی پارس که برای توسعه و گسترش فضای کاری خود تقاضای انتقال به شهرک صنعتی پیشوا را داشته‌اند با مشکل روبه رو شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران بیان کرد: متأسفانه برخی اوقات اقدام یک کارشناس در روند کلی اعطای یک مجوز اخلال در روند تولید ایجاد می‌کند این در حالی است که زمانی که مصوبه‌ای به تأیید اعضای جلسه می‌رسد همه دستگاه‌ها موظف به اجرای آن هستند و نباید با اقدامات جزیره‌ای وقت مردم را تلف کرد.

امامی امین با اشاره به وجود مشکلاتی در بازپرداخت تسهیلات بانکی افزود: عمده مشکلات کارخانه روغن نباتی پارس در زمینه محاسبه نرخ بهره تسهیلات بانکی است که مقرر شد نشست مشترکی بین نمایندگان بانک و صاحب کارخانه به همراه مسئول دبیرخانه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان برای تفاهم در این زمینه برگزار شود.

وی ادامه داد: شهرک صنعتی پیشوا ۱۴۰۰ هکتار است که راهبرد استانداری تهران بر این است که این شهرک قطب کارخانجات صنایع غذایی باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: سال‌ها طول کشید که برندی مانند روغن‌نباتی پارس قو ساخته شود اما متأسفانه در حال حاضر مدت‌هاست که به دلیل مشکلات کارخانه روغن‌نباتی قو در سبد مصرفی مردم جایی ندارد و از تولید باز مانده است.

امامی امین همچنین با اشاره به مشکلات شرکت رنگ الوان خاطرنشان کرد: مشکلات در خصوص دریافت تسهیلات بانکی با یکی از بانک‌ها است که مقرر شد با اجرای حکم قضایی و خارج شدن نام این کارخانه از لیست سیاه بانک مرکزی مشکلات این کارخانه مرتفع شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد