دبیر انجمن صنایع لبنی ایران گفت: صنعت لبنیات ایران با ورودی سالانه بیش از هفت میلیون تن شیرخام، آمادگی تامین شیرمدارس سراسر کشور به هر میزان که توافق شود را دارد.

«رضا باکری» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با بیان این که سالانه در کشور بیش از ۱۰ میلیون تن شیرخام تولید می شود، افزود: در صورت تامین اعتبار و توافق وزارت آموزش و پرورش با صنعت لبنیات به طور حتم شیر کیفی در اختیار مدارس سراسر کشور قرار خواهد گرفت.

وی اظهارداشت: درحال حاضر انواع شیر و فراورده‌های لبنی مورد نیاز با بهترین و مجهزترین دستگاه ها و تکنولوژی روز تولید و در اختیار مصرف کنندگان داخلی و خارجی قرار می‌گیرد.

باکری با بیان این که اکنون ۹۰ درصد فراورده‌های لبنی کشور به مصرف داخلی می‌رسد و  تنها ۱۰ درصد آن صادر می‌شود، تصریح کرد: سال ۹۶، ۴۷۵ هزارتن انواع فراورده‌های لبنی به ارزش ۸۳۰ میلیون دلار به کشورهای هدف صادر شده بود که این میزان در سال ۹۷ به  ۳۹۸ هزارتن انواع فراورده‌های لبنی به ارزش ۷۷۳ میلیون دلار رسید.

وی با بیان این که هنوز آمار صادرات ۶ ماهه صنعت لبنیات توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام نشده است، گفت: به نظر می رسد به دلیل شرایط تحریم‌ها میزان صادرات صنعت لبنیات نسبت به مدت مشابه سال گذشته با اندکی کاهش روبرو شده باشد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد