عبور روزانه ۹۰۰ پرواز از آسمان کشور/ سهم دریافتی فرودگاه‌ها از مسافران داخلی ۷ هزار تومان است

مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران میر مکری گفت: سهم فرودگاه‌های کشور از هر مسافر برای استفاده از تاسیسات فرودگاهی در پرواز‌های داخلی ۷ هزار تومان و در پرواز‌های خارجی ۳۵ هزار تومان است.

به گزارش خبرنگارخوشه نیوز، سیاوش امیر مکری، مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در نشست خبری چهارمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته اظهار کرد: شرکت فرودگاهی و ناوبری ایران وظیفه جدی سرویس‌های هوایی ایران را بر عهده دارد و در زمینه‌های حمل و نقل تجاری، هوانوردی عمومی، فرودگاهی و ناوبری هوایی فعالیت می‌کند.
مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تاکید کرد: شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران کاملا دولتی است و اداره راهبردی ۵۳ فرودگاه در سراسر کشور را برعهده دارد.
امیر مکری اظهارکرد: نمایشگاه فرصتی برای صنعت فرودگاهی و هوانوردی ایجاد می‌کند تا بتواند خدمات و سرویس‌های خود را به مردم ارائه دهد.
وی بیان کرد: فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) و فرودگاه پیام هدف ایمنی در حوزه هوانوردی را تحقق می‌بخشند.
مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: تلاش می‌کنیم امنیت و تسهیلات را در حوزه هوانوردی افزایش دهیم و در مسیر رشد فرودگاهی کشور گام برداریم.
امیر مکری گفت: یکی دیگر از اقدامات دیگر شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران بحث هوانوردی عمومی است که امیدواریم تا پایان سال گام‌های موثری در این زمینه برداشته شود.
وی گفت: در مورد گران بودن خدمات فرودگاهی باید بیان کنیم که درآمد شرکت فرودگاهی از واگذاری اماکن ۵ درصد است چرا که تعدادی از این اماکن در اختیار شرکت‌های هواپیمایی قرار دارد.
مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تاکید کرد: با توجه به پیگیری‌های دستگاه‌های نظارتی در حال حاضر واگذاری اماکن در فرودگاه‌های کشور بر اساس فراخوان عمومی انجام می‌شود و شرایط واگذاری در فراخوان درج خواهد شد همچنین رعایت نرخ نامه برای اصناف در این واحد‌ها الزامی است.
امیر مکری گفت: برای افزایش درآمد‌ فرودگاه‌ها باید اقدامات موثری صورت گیرد و این هزینه‌ها برای رونق زیرساخت‌های هوانوردی کشور استفاده شود.
وی بیان کرد: سهم فرودگاه‌های کشور از هر مسافر برای استفاده از تاسیسات فرودگاهی ۷ هزار تومان است و این سقف در پرواز‌های خارجی به ۳۵ هزار تومان می‌رسد.
مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تاکید کرد: تلاش می‌کنیم تا هوانوردی عمومی در کشور تقویت شود.
امیر مکری گفت: مشکل کمبود پارکینگ چندان در فرودگاه احساس نمی‌شود، اما در زمانی از سال که با پیک سفر رو به رو هستیم با برخی مشکلات مواجه می‌شویم و در حال حاضر ظرفیت پارکینگ‌های فرودگاه مهرآباد پاسخگوی نیاز مسافران خواهد بود.
وی گفت: فرودگاه چابهار متعلق به نیرو‌های نظامی است و در حال برنامه‌ریزی برای ساخت فرودگاه جدید در این منطقه و یا توسعه فرودگاه موجود در این منطقه هستیم.  

وی ادامه داد: در سال ۹۷ درآمد پرواز‌های عبوری ۱۷۰۰ میلیارد تومان بود که نسبت به سال ۹۶، ۱۴ درصد کاهش داشت.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با تاکید بر اینکه ۶۸ درصد درآمد شرکت فرودگاه‌ها از محل پرواز‌های عبوری است، گفت: این رقم برای توسعه تجهیزات هوانوردی استفاده می‌شود.

امیر مکری افزود:۲۰ درصد درآمد ما در حوزه خدمات فرودگاهی و ۵ درصد از محل واگذاری اماکن فرودگاهی است.

وی در پایان گفت: روزانه هزار پرواز عبوری از آسمان کشور تا پیش از این داشتیم، اما پس از آنکه آمریکا به دشمنی فضای ایران را ناامن اعلام کرد، بخشی از پرواز‌های عبوری ما کاهش یافت، اما با ایجاد اطمینان امروز به ۹۰۰ پرواز در روز رسیده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس