دبیرکل اتحادیه بنکدارن مواد غذایی با بیان اینکه شکر ۲۰ درصد بیشتر از قیمت مصوب در حال خرید و فروش است، گفت: شکر درب کارخانه ۴ هزار و ۵۰ تومان قیمت گذاری شده، اما در بازار ۴ هزار و ۷۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

قاسمعلی حسنی اظهار کرد: بازار مواد غذایی دوران گذار و سکون را می‌گذراند و قیمت‌ها تقریبا ثابت است.

وی با بیان اینکه کمبودی در بازار وجود ندارد، افزود: کالا به اندازه کافی وجود دارد و مشکلی از این لحاظ وجود ندارد و با توجه به فصل برداشت گندم و حبوبات انتظار داریم قیمت این محصولات کاهش یابد.

دبیرکل اتحادیه بنکدارن مواد غذایی با بیان اینکه مشکل بازاراختصاص ارز از سوی دولت به کالا‌ها است گفت: از دولت درخواست داریم پرداخت ارز به مواد غذایی را قطع کند و اجازه بدهد تولیدکنندگان، تجار اقدام به تامین و تنظیم بازار کنند.

حسنی ادامه داد: با قطع ارز دولتی، بازار رقابتی می‌شود، اما در حال حاضر وجود ارز ترجیحی و یارانه‌ای برای واردات کالا و مواد غذایی عرصه را رانتی کرده است و فقط افراد خاصی می‌توانند آن را دریافت کنند.

وی درباره قیمت برنج با توجه به ممنوعیت واردات، گفت: با توجه به فصل برداشت برنج، کمبود و تغییر قیمتی در برنج داخلی نداریم و در زمینه برنج خارجی نیز به اندازه‌ای برنج وارد شده که تا یکسال و نیم دیگر هم اگر واردات نداشته باشیم مشکلی پیش نمی‌آید.

دبیرکل اتحادیه بنکدارن مواد غذایی درباره شکر نیز اظهار کرد: در شکر بخش خصوصی کاره‌ای نیست و واردات، توزیع و قیمت گذاری به دست دولت صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بنکداران در گذشته نیاز دو سال کشور را پیش بینی می‌کردند، گفت: اما اکنون بنکداران باید منتظر باشند تا دولت به آن‌ها سهمیه اختصاص دهد، در حال حاضر بنکداران، شکری برای فروش ندارند.

حسنی با بیان اینکه شکر ۲۰ درصد بیشتر از قیمت مصوب در حال خرید و فروش است، خاطرنشان کرد: شکر درب کارخانه ۴ هزار و ۵۰ تومان قیمت گذاری شده، اما در بازار ۴ هزار و ۷۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

دبیرکل اتحادیه بنکدارن مواد غذایی تاکید کرد: بازار با کمبود شکر مواجه نیست اما، مراکزی که شکر دارند به دلیل سودجویی ۲۰ درصد بالاتر از قیمت مصوب کالای خودر ا به فروش می‌رسانند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد