اردبیل- استاندار اردبیل گفت: ارتباط الکترونیکی گمرکات و اتاق بازرگانی استان های کشور برای تسریع در مبادلات تجاری ضروری است.
به گزارش خبرگزاری مهر ، به نقل از استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در نشست با وزیر نیرو که با هدف بررسی آخرین وضعیت تجارت با اوراسیا برگزار شد، تصریح کرد: با توجه به راه اندازی بارانداز ریلی و ایجاد شهرک گلخانه ای به وسعت هزار و ۶۰۰ هکتار در استان اردبیل، آینده تراز تجارت با اوراسیا از این استان امیدوار کننده است.

وی افزود: برقراری ارتباط الکترونیکی گمرک ها و اتاق بازرگانی استان ها برای تسریع در مبادلات تجاری ضروری است.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران هم در این نشست میزان صادرات از ۵ آبان تا ۲۰ دی ماه را ۲۵۰ میلیون دلار اعلام و اظهار کرد: از این میزان ۵۹ میلیون دلار یعنی ۲۳ درصد شامل تخفیف اعطایی اوراسیا شده است.

حمید زادبوم افزود: واردات از کشورهای اوراسیا نیز ۴۷۳ میلیون دلار بوده که از این مقدار ۴۱۰ میلیون دلار یعنی ۸۳ درصد شامل تخفیف های این اتحادیه بوده است.

وی بیان کرد: اقلام وارداتی اکثرا کالاهای اساسی از جمله روغن آفتابگردان، جو، ذرت، لوبیا و عدس بوده است.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: گاز، کیوی، پسته، خیارشور، سیب و پرتقال از جمله اقلام صادراتی ما به این اتحادیه بوده است.

وی گفت: در این مدت ۴ هزار و ۱۶۱ عدد گواهی مبدا به مقصد کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا توسط ۲۱ اتاق بازرگانی کشور صادر شده است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد