مدیر بازرگانی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از صادرات نخستین پارت واکسن‌های طیور این موسسه به کشور افغانستان و تولید مشترک واکسن‌های دام و طیور با کشور ترکیه در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
دکتر علیرضا طاهری با اشاره به حضور فعال موسسه رازی در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی دام و طیور تهران گفت: در طول چهار روز برگزاری نمایشگاه، علاوه بر مدیران، مسئولان، دامپزشکان، کلینیسین‌ها و فعالان صنعت دام و طیور، هیئت‌ها و نماینده‌های مختلفی از کشورهای هند، پاکستان، افغانستان، عراق، سوریه و ترکیه با حضور در غرفه موسسه رازی، در ارتباط با نحوه تامین واکسن با مدیران و کارشناسان موسسه به بحث و تبادل نظر پرداختند.
وی با اشاره به حضور معاون سازمان غذا و دارو (کیمادیا) و مدیرکل فنی و ثبت وزارت بهداشت کشور عراق در غرفه موسسه رازی گفت: هیئت عراقی طی گفت وگو با رئیس موسسه درباره توسعه همکاری‌های مشترک و تامین نیاز این کشور به سرم‌های ضد مارگزیدگی و عقرب‌زدگی و سایر واکسن‌های انسانی مذاکره کردند. ضمن اینکه اکنون آنتی‌سرم‌های ضد مار و عقرب از موسسه رازی به این کشور صادر می‌شود.

دکتر طاهری از معرفی نماینده رسمی توزیع واکسن‌های موسسه رازی در کشور افغانستان خبر داد و افزود: این نمایندگی با ثبت واکسن‌های موسسه رازی در وزارت کشاورزی افغانستان، کار توزیع و فروش واکسن‌های موسسه را انجام می‌دهد و به زودی نخستین پارت واکسن‌های طیور موسسه به این کشور ارسال خواهد شد. با توجه به زمینه مناسب در آن کشور، به تدریج شاهد صادرات واکسن‌های دامی نیز خواهیم بود.

مدیر بازرگانی موسسه رازی درباره همکاری این موسسه با کشورهای هند و پاکستان نیز از انجام مذاکرات نهایی برای صادرات واکسن‌های طیور این موسسه به کشور پاکستان سخن گفت و اضافه کرد: در مورد واکسن‌های مورد نیاز هندوستان صحبت‌های مقدماتی در ارتباط با تامین واکسن‌های دام، طیور و حتی انسانی انجام شده که امیدواریم به نتیجه نهایی برسد.

بر اساس اعلام روابط عمومی موسسه رازی، دکتر طاهری همچنین از درخواست هیئتی از کشور سوریه برای صادرات واکسن‌های طیور و تخم مرغ اس پی اف (SPF) موسسه رازی به سوریه و گفت‌وگو با مدیرعامل شرکت واکسن سازی وتال ترکیه برای تولید مشترک واکسن‌های دام و طیور خبر داد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد