رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: طبق گزارش مرکز آمار در بهمن ۹۷ میزان کار مفید در ایران ۱۵ ساعت در هفته است.

مرتضی الویری، در همایش ملی بهره‌وری در مدیریت شهری گفت: شهر نشینی به عنوان حقیقت بارز رشد ‌توسعه یافتگی جوامع دارای نقش مهمی است.

به عقیده وی، برای رسیدن به توسعه پایدار نیاز به تخصیص منابع و نظارت صحیح است، اما این دو عامل یعنی تخصیص صحیح منابع و استقرار نظام نظارت در فرایند اجرای برنامه توسعه در کشور مغفول مانده است.

رئیس شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه کیفیت و قیمت خدماتی که ارائه می‌شود، نسبت مطلوبی با هم ندارند، گفت: یعنی هم قیمت خدمات ارایه شده از سوی شهرداری ها بالا رفته و هم کیفیت مطلوبی وجود ندارد. این موضوع را در رتبه ایران در بهره وری می‌توان درک کرد.

به گفته الویری، ایران در بهره‌وری جز پنج کشور پایین است در حالی که بسیاری از کشورهای آسیای جنوب شرقی و اقیانوسیه رشد اقتصادی چشمگیری داشته‌اند که این امر نه فقط از طریق سرمایه‌گذاری بلکه با بهره‌ور کردن نیروی انسانی و تجهیزات و ماشین آلات صورت گرفت.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در بهره‌وری نیروی انسانی هم بسیار پایین هستیم، گفت: طبق گزارش مرکز آمار در بهمن ۹۷ میزان کار مفید در ایران ۱۵ساعت در هفته است که ۲.۵ ساعت در روز می شود.

الویری با تاکید بر لزوم گرد هم آمدن مدیران و نخبگان شهری، گفت: متخصصان و مدیران باید آرا و راهکارهای تخصصی خود برای بهبود بهره وری در مدیریت شهری را ارائه کنند.

وی، نقش مشارکت در ارتقای بهره‌وری در مدیریت شهری را مهم دانست که باید به آن عمل شود.

رئیس شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه منابع و امکانات را به ‌دلیل بی توجهی به بهره‌وری هدر می‌دهیم، این پرسش را مطرح کرد که به چه دلیل کشور ما ۲.۵ برابر متوسط جهانی زباله تولید می کند؟

به گفته وی، اصلاح روش جمع آوری زباله در تهران ضروری است، مناطقی داریم که روزی سه بار در آن ها جمع آوری زباله صورت می‌گیرد.نحوه تفکیک زباله و امحای زباله هم نیاز به اصلاح دارد.

الویری افزود: ما می توانیم با به کارگیری روش های درست و آموزش هدفمند و مشارکت منابع خدادادی را به درستی استفاده کنیم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد