محصولات کشاورزی بر اساس طرح شبکه محصول سالم ستاد توسعه زیست‌فناوری، از مرحله نهاده‌ها تا محصول نهایی رصد و پایش می‌شوند.

نشست نمایندگی های خارج از کشور مرکز همکاری های تحول و پیشرفت با نمایندگانی از ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی با هدف استفاده از تجربیات مفید نمونه های مشابه شبکه محصول سالم در خارج از کشور برگزار شد.

در این نشست، محمد ملبوبی رئیس کارگروه کشاورزی ستاد توسعه زیست فناوری با تاکید بر اهمیت پایش در محصولات کشاورزی، گفت: ما به واسطه شرکت های خصوصی بازرسی، از تولید نهاده های کشاورزی تا تولید محصول کشاورزی را پایش می کنیم. هم چنین شرکت های بازرسی برای حفظ اعتبار خودشان اجازه نمی دهند خطایی رخ دهد.اگر این شرکت ها معتبر نباشند جایی در این شبکه ندارند.

وی افزود: ستاد توسعه زیست فناوری به شرکت های تولید محصول سالم کمک کرده و آن ها را در قالب یک شبکه ای به نام شبکه محصول سالم متحد می کند.

به گفته ملبوبی، در شبکه ساز و کارهایی وجود دارد از جمله اینکه مستنداتی که شرکت های تولید کننده ارائه می کنند، توسط شبکه بازنگری و راستی آزمایی می شود و بعد در وبسایتی قرار می گیرد که مصرف کننده با اسکن کردن یک کد می تواند به آن دسترسی پیدا کند.

وی ادامه داد: شبکه محصول سالم تا پایان امسال کامل و وارد فاز اجرایی می شود و مردم می توانند از خدمات شبکه استفاده کنند.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد