جمعیت منطقه آسیا طی یک دهه آینده تقریبا ۲۵۰ میلیون نفر افزایش خواهد یافت. این در حالی است که مصرف کنندگان دنبال غذای پایدار، سالم و بهداشتی هستند و یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که این قاره برای رفع این چالش به تنهایی قادر نخواهد بود.

منطقه آسیا وابسته به واردات محصولاتی است که از منطقه آمریکا، اروپا و آفریقا می‌آید.

گزارش جدید حاکی از این است که اگر این سرمایه‌گذاری در منطقه آسیا انجام نشود این قاره برای تامین تقاضای جمعیت رو به رشد با مشکل مواجه خواهد شد و شرایط برای افراد فقیر بدتر می‌شود.

انتظار بر این است که سرمایه‌گذاری در حوزه غذا تا سال ۲۰۳۰ دو برابر شود و این در حالی است که رقم فعلی ۴ تریلیون دلار است.

آمارهای گزارش تجارت بین‌المللی نشان می‌دهد در حالت کلی کشورهایی در آمریکای لاتین، شرق آفریقا و جنوب آسیا صادر کنندگان غذا هستند و بقیه کشورهای این منطقه وارد کنندگان غذا محسوب می‌شوند.

این گزارش حاکی است که تغییرات آب و هوایی و رشد جمعیت به مشکلات منطقه اضافه خواهد کرد، نوسان قیمت محصولات هم شرایط را بدتر می‌کند.

سرانه زمین‌های قابل کشت برای هر فرد در منطقه آسیا تا سال ۲۰۳۰ پنج درصد کاهش خواهد یافت و اینها تصویر تاریکی را از آینده این قاره نشان می‌دهد و نیاز به سرمایه‌گذاری در این منطقه را بسیار ضروری می‌سازد.

ریچارد اسکینر معتقد است اگر ما به این مشکلات فائق نیاییم در طی ۱۰ سال آینده شرایط بسیار سختی خواهیم داشت.

فرصت سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیارد دلاری در حوزه صنایع غذایی و کشاورزی منطقه آسیا وجود دارد که باید در یک دهه آینده حتما انجام شود.اسکینر معتقد است که استفاده از تکنولوژی و نوآوری می‌تواند برای رفع این مشکلات کارساز باشد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد