چگونه مجوز پرورش قارچ بگیریم؟

محمدحسین افشار رییس انجمن پرورش دهندگان خوراکی گفت: سرمایه گذاران برای دریافت مجوز پرورش قارچ باید به نظام مهندسی شهرستان مربوط مراجعه و درخواست خود را مطرح کنند.

  افشار در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت صدور مجوز تاسیس محلی برای پرورش قارچ اظهار کرد: سرمایه گذاران برای دریافت مجوز پرورش قارچ باید به نظام مهندسی شهرستان مربوط مراجعه و درخواست خود را مطرح کنند که پس از بررسی‌های اولیه مدارک به انجمن فرستاده می‌شود تا پس از استعلام‌های لازم، نظام مهندسی پروانه تاسیس صادر کند.

وی افزود: سرمایه گذاران پس از دریافت پروانه تاسیس شروع به ساخت و ساز می‌کنند و در صورت نیاز تسهیلات بانکی دریافت می‌کنند، پس از ساخت محل پرورش قارچ، کارشناسان انجمن بررسی‌های لازم را برای صدور پروانه بهره برداری انجام می‌دهند.

این مقام مسئول درباره آخرین وضعیت دریافت مجوز کود کمپوست بیان کرد: سرمایه گذاران برای دریافت مجوز کمپوست از ابتدا به سازمان جهاد کشاورزی شهرستان‌های مربوط به مراجعه می‌کنند، همچنین برای بذر به اداره بذر و نهال سازمان جهاد کشاورزی استان‌های مربوط درخواست خود را مطرح کنند.

رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی ادامه داد: سرمایه گذاران برای احداث کوچکترین واحد اقتصادی رقمی حدود ۴ میلیارد تومان باید سرمایه گذاری کنند که در صورت این میزان سرمایه گذاری، می‌توانند سالیانه ۲۳۰ تن قارچ تولید کنند، ضمن آنکه برای راه اندازی یک واحد کمپوست ۶۷ میلیارد تومان باید سرمایه گذاری شود.

افشار در پایان از کوتاه شدن زمان دریافت مجوز خبر داد و گفت: در سال رونق تولید، سازمان‌های دولتی در چارچوب رفع موانع تولید برخی استعلام‌ها را کوتاه  و حذف کردند، اما با تمامی این تفاسیر دریافت مجوز حداقل یک سال زمان نیاز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس