کارخانه بازیابی گاز بیو دی اکسید کربن گامی مهم در حفظ محیط زیست است

مدیرعامل کارخانه خمیرمایه و الکل رازی با اشاره به گام های زیست محیطی در شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، گفت: اولین کارخانه بازیابی گاز بیو دی اکسید کربن کشور در خوزستان بزودی راه اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، علی احتشامی صبح روز جمعه ۵ مهرماه در حاشیه بازدید حجت‌الاسلام ناطق نوری از کارخانه خمیرمایه و الکل رازی، اظهار داشت: این کارخانه با هدف اجرای پروتکل کیوتو و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و مکانیسم توسعه پاک جهت جلوگیری از گرمایش جهانی و به حداقل رسانی گازهای آلاینده زیست محیطی ایجاد شده است.

وی افزود: راه اندازی کارخانه بازیابی گاز بیو دی اکسید کربن شرکت خمیرمایه و الکل رازی گامی مؤثر در راستای دستیابی به صنعت سبز و تکمیل زنجیره تولید و ایجاد ارزش افزوده است. جلوگیری از ورود ۱۰۰۰ کیلوگرم بر ساعت گاز دی اکسید کربن به جو، کاهش میزان قابل توجه انتشار گازهای گلخانه ای، کاهش مصرف انرژی های تجدیدناپذیر، صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا از دیگر تاثیرات زیست محیطی افتتاح این کارخانه در خوزستان است.

مدیرعامل شرکت خمیرمایه و الکل رازی با بیان دیگر اثرات زیست محیطی کارخانه بازیابی گاز بیو دی اکسید کربن، تصریح کرد: این کارخانه معادل ۳۲۷ هزار و ۲۷۲ تعداد درخت در سال در راستای کاهش انتشار گاز دی اکسید کربن به یاری محیط زیست منطقه می آید. هر درخت در سال توانایی جذب حدود ۲۲ کیلوگرم دی اکسید کربن دارد.

احتشامی ادامه داد: واحد تولید گاز بیو دی اکسید کربن اولین کارخانه به روش تخمیر است. با بازیابی و عرضه دی اکسید کربن تولید شده در این کارخانجات می‌توان از مصرف سوخت‌های فسیلی یا مواد معدنی برای تولید این گاز جلوگیری کرد و به میزان قابل توجهی از نشر گازهای گلخانه ای جلوگیری کرده و باعث بهبود شرایط محیط زیست می گردد.

وی تاکید کرد: با وجود تحریم‌ها این طرح اخرین مراحل خود را پشت سر می‌گذارد و بزودی افتتاح می شود و می‌توان از این محصول در صنایع غذایی و صنعت استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس