گوگل پلی از سال ۲۰۱۹ فقط از اپلیکیشن های ۶۴ بیتی میزبانی خواهد کرد

سپتامبر امسال بود که اپل پشتیبانی از کلیه اپلیکیشن های 32 بیتی در iOS 11 را متوقف کرد. حالا امروز گوگل هم اعلام کرده که برای ارتقای امنیت و پرفرمنس محصولات نرم افزاری در اندروید، همین کار را برای اپلیکیشن های این سیستم عامل انجام می دهد.

از ماه اوت سال 2019، گوگل فقط به اپلیکیشن های 64 بیتی اجازه انتشار در گوگل پلی را خواهد داد. به استناد توضیحاتی که در وبلاگ توسعه دهندگان اندروید منتشر شده، کدهای 64 بیتی برای اپلیکیشن هایی که از library بومی استفاده می کنند عملکرد بسیار بهتری به ارمغان می آورد. ضمن این که همین موضوع می تواند در ارتقای امنیت اپلیکیشن ها نیز تأثیر گذار باشد.

گوگل در قدم بعدی می خواهد اندروید را به سمتی پیش ببرد که به طور انحصاری فقط از اپلیکیشن های 64 بیتی پشتیبانی نماید. با این حساب اگر توسعه دهنده اپلیکیشنی 32 بیتی هستید، شاید بهتر باشد که از همین حالا به فکر ارائه یک نسخه 64 بیتی از اپلیکیشن خود نیز باشید.

اما به غیر از این موضوع، گوگل اعلام کرده که به زودی به فایل apk اپلیکیشن ها متادیتای امنیتی خاصی اضافه می کند تا بدین طریق انتشار آن ها توسط گوگل پلی را تأیید کرده باشد. در نهایت یک سری نیازمندی های جدید نیز برای API Level اپلیکیشن ها اعلام شده که توسعه دهندگان از سال آینده میلادی باید به آن ها توجه داشته باشند.

برای اطلاعات از جزئیات کامل آن ها می توانید به وبلاگ توسعه دهندگان اندروید مراجعه نمایید.

منبع:The Next Web

2 دیدگاه برای “گوگل پلی از سال ۲۰۱۹ فقط از اپلیکیشن های ۶۴ بیتی میزبانی خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق شبکه خبری خوشه نیوز محفوظ است