یک مقام مسوول گفت:یکسان سازی آرد و گندم به سبب افزایش رقابت سالم میان نانوایان در بالا بردن کیفیت نان تاثیر بسزایی دارد.

محمد جواد کرمی رییس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم صنعتی، با اشاره به گلایه های نانوایان مبنی بر ثبات نرخ نان اظهار کرد: در شرایط کنونی دولت هر کیلو گندم را به نانوایی های یارانه پز با نرخ ۶۶۵ تومان و آزاد پز ۹۰۰ تومان تحویل می دهد در حالیکه قیمت جهانی گندم درجه یک، ۷۵۰ تومان است.

وی افزود: یکسان سازی نرخ آرد و گندم توسط دولت در رقابت سالم میان نانوایان و افزایش کیفیت نان تولیدی تاثیر بسزایی دارد.

کرمی ادامه داد: افزایش هزینه نانوایان و ثبات نرخ نان در سه سال اخیر، کاهش کیفیت روز افزون نان در نانوایی ها را به همراه داشت.

این مقام مسوول، با اشاره به اینکه یکسان سازی نرخ آرد و گندم تنها نسخه شفا بخش افزایش کیفیت نان است، بیان کرد: اعلام نرخ واحد گندم برای تمام نانوایی توسط دولت و نظارت دستگاه های مربوط، افزایش کیفیت نان را به همراه دارد در حالیکه در صورت ادامه این روند شاهد کاهش کیفیت روز افزون نان هستیم .

وی با بیان اینکه صدای نانوایان به گوش دولت نمی رسد، گفت: با توجه به ثبات قیمت نان در چند سال اخیر،سوبسید از جیب نانوایان به مصرف کنندگان پرداخت می شود که با ادامه روند فعلی دیگر آنها قادر به ادامه تولید نخواهند بود.

رییس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم صنعتی تصریح کرد: متوسط وزن چانه نان سنگگ باید ۶۰۰ گرم باشد که در صورت کاهش وزن چانه کمتر از این رقم ،کیفیت دستخوش تحولاتی قرار خواهد گرفت.

وی در پاسخ به این سوال که بعد از منتفی شدن افزایش قیمت نان برخی نانوایان قادر به ادامه تولید با شرایط قبل نیستند،یادآورشد: این امر غیر قانونی است که سازمان تعزیرات و دستگاه های مربوط باید با نانوایی های متخلف برخورد کنند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد