نایب رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران از ایجاد رونق کاری در چاپخانه‌های کشور طی سه ماه پایان سال به دنبال کاهش قیمت کاغذ و افزایش سفارش‌های ناشران خبر داد.

وی افزود: این موضوع موجب ایجاد رونق و چرخش نقدینگی در کار چاپخانه‌دارانی شد که طی ماه‌های قبل به‌دلیل رکود در بازار بیکار شده بودند.

پورمند با بیان اینکه اکنون رکود در چاپخانه‌ها کمرنگ‌تر شده است، گفت: این‌روزها ناشران به‌دنبال چاپ کتاب‌های خود برای نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران هستند و همین موضوع به افزایش سفارش کار در چاپخانه‌ها منجر شده است.

به گفته وی، از سوی دیگر به مناسبت پایان سال و آغاز سال جدید، حجم زیادی سررسید و تقویم سفارش داده شده که به کمک چاپخانه‌داران آمده است.

پورمند همچنین به ارزان‌ شدن سایر مواد اولیه اشاره کرد و ادامه داد: خوشبختانه در مقایسه با سال گذشته در همین موقع که قیمت کاغذ و دیگر مواد اولیه مانند مرکب و زینک بسیار بالا بود، قیمت‌ها کاهش زیادی داشته و همین موضوع چرخ‌های صنعت را به حرکت در آورده است.

وی تاکید کرد: خوشبختانه تعدیل قیمت مواد اولیه در حوزه‌های مختلف چاپ و نشر به نفع صنعت بوده است و امیدواریم شرایطی از سوی دولت و واردکنندگان ایجاد شود که قمیت‌ها ثبات داشته باشند تا بسیاری از فعالان این حوزه بتوانند از این فرصت استفاده کنند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد