شرکت «انویدیا» که در زمینه تولید کارت‌های گرافیکی فعالیت می‌کند، موفق شده است با استفاده از هوش مصنوعی چهره افراد غیرواقعی و اجسام را به اشکال دیگر تبدیل کند.
شرکت‌های بزرگی نظیر فیسبوک در حال کار بر روی هوش مصنوعی و استفاده از آن در ویدیوها هستند. حال انویدیا (NVIDIA) نیز وارد این عرصه شده است و با استفاده از یک سامانه هوشمند که مبتنی بر شبکه‌های عصبی کار می‌کند، چهره‌های افراد غیرواقعی را تولید می‌کند و آنها را به یکدیگر تبدیل می‌کند.
این عکس‌ها کیفیت فوق‌العاده بالایی دارند و به هیچ عنوان شخصی شبیه به آنها وجود ندارد. یکی از موارد مورد استفاده در این سامانه، «شبکه تولید متناقض» نام دارد که می‌تواند چهره‌های غیرواقعی تولید کند و آنها را به هم تبدیل کند.
این شبکه پیش از این از سوی گوگل مورد استفاده قرار گرفته بود اما هیچ گاه با چنین هدفی از آن بهره‌برداری نشده بود. این سامانه از دو شبکه عصبی تشکیل شده است که یکی از آنها وظیفه تولید چهره و دیگری وظیفه مقایسه این چهره با صورت‌های واقعی را دارد تا آن را اصلاح کند و به حالت واقعی‌تر نزدیک کند.
انویدیا در ابتدا این کار را با تصاویر با وضوح پایین انجام داد و با گذشت زمان کم‌کم به سمت تصاویر HD حرکت کرد. پایگاه داده این سامانه از مجموعه تصاویر افراد معروف برای اصلاح تصاویر تولیدی استفاده کرده است و واقعا نمی‌توان گفت کدام تصویر غیرواقعی است!

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد