بازارها از ابتدای آذرماه، روند صعودی در پیش گرفته‌اند. هفته قبل ( نهم لغایت چهاردهم آذر ) دلار ۳۰۰ تومان، سکه ۲۰۴ هزار تومان و طلا ۲۰ هزار تومان نسبت به دو هفته پیش از آن گران شدند.

دلار نسبت به ابتدای این ماه، هزار تومان گران شده است. دلار آبان ماه را با قیمت ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان به پایان رساند و با ۶۰۰ تومان افزایش قیمت در پایان هفته نخست آذر به ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان رسید و هفته قبل نیز با ۳۰۰ تومان افزایش، کار خود را با ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان به پایان رساند.

پنجشنبه ۱۴ آذرماه در آخرین روز معاملات هفته پیش، دلار در ابتدای روز ۱۲ هزار و ۷۰۵ تومان بود و در انتها به ۱۲ هزار و ۷۰۱ تومان رسید. یورو نیز با قیمت ۱۳ هزار و ۹۵۱ تومان معامله شد.

پایان هفته قبل در بازار سایر ارزها، درام ارمنستان ۲۷ تومان، درهم امارات سه هزار و ۵۹۴ تومان، لاری گرجستان چهار هزار و ۴۳۲ تومان، لیر ترکیه دو هزار و ۲۷۴ تومان، دلار کانادا ۹ هزار و ۹۷۱ تومان، دلار استرالیا هشت هزار و ۹۵۶ تومان، فرانک سوئیس ۱۳ هزار و ۵۰۵ تومان، منات آذربایجان ۶ هزار و ۸۶۴ تومان، روبل روسیه ۲۰۷ تومان، بات تایلند ۴۳۸ تومان و رینگیت مالزی سه هزار و ۱۶۱ تومان قیمت داشتند.

افزایش قیمت ۲۰۴ هزار تومانی سکه و ۲۰ هزار تومانی طلا

سکه امامی هفته قبل نیز نسبت به دو هفته پیش بیشتر از ۲۰۰ هزار تومان گران شد و به قیمت چهار میلیون و ۵۶۹ هزار تومان رسید. سکه بهار آزادی نیز با قیمت چهار میلیون و ۲۹۰ هزار تومان معامله شد، در حالی‌که در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته، چهار میلیون و ۲۵۹ هزار تومان قیمت داشت.

نیم‌سکه و ربع سکه نیز هفته قبل را به ترتیب با قیمت‌های دو میلیون و ۳۸۸ هزارتومان، و یک میلیون و ۵۳۹ هزار تومان به پایان رساندند.

نیم‌سکه نسبت به دو هفته پیش ۱۱۰ هزار تومان و ربع سکه نیز ۶۰ هزار تومان گران شدند.

هر گرم طلای ۱۸ عیار به قیمت ۴۵۴ هزار و ۸۰۰ تومان و هر گرم طلای ۲۴ عیار نیز با قیمت ۶۰۶ هزار و ۴۰۰ تومان در آخر هفته قبل ارزش داشتند.

به این ترتیب طلای ۱۸ عیار نسبت به دو هفته پیش ۲۰ هزار تومان گران شد.

رشد ۴ درصدی بورس 

هفته گذشته، بازار سرمایه نیز چهار درصد رشد را ثبت کرد. شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه (۱۳ آذر ماه) به عدد ۳۲۲ هزار و ۵۲۸ واحد رسید که در مقایسه با پایان دو هفته پیش حدود چهار درصد رشد داشت.

شاخص آزاد شناور در آخرین روز معاملات دو هفته قبل ۳۶۴ هزار و ۹۶ واحد بود که در روز چهارشنبه هفته قبل به رقم ۳۸۰ هزار و ۴۳۲ واحد رسید و افزایش ۱۶ هزار و ۳۳۶ واحدی را رقم زد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) در پایان دو هفته قبل ۹۲ هزار و ۸۸۱ واحد بود که در هفته قبل این عدد به ۹۹ هزار و ۳۱۲ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) از ۶۲ هزار و ۹۲ واحد به عدد ۶۶ هزار و ۳۶۶ واحد رسید.

ارزش کل بورس تهران در هفته قبل ۱۱ هزار و ۹۵۸ میلیارد ریال بود که در مقایسه با دو هفته قبل سه درصد افزایش را تجربه کرد، همچنین ارزش فرابورس در مدت مزبور سه هزار و ۴۴۳ میلیارد بود که نسبت به مدت مشابه دو هفته قبل با افزایش سه درصدی همراه شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد