معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گفت: قاچاق کالا سم تولید ملی است و باید سازوکارهایی که منجر به ورود و تبادل کالای قاچاق در جامعه می‌شود، ‌اصلاح شود.

احمد ترحمی ‌امروز در نشست کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یزد اظهار داشت: خوشبختانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز دستخوش جناح‌بندی و خط کشی‌های سیاسی نشده و دارای یک اجماع ملی و وفاق عمومی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ادامه داد: امروز تمام جامعه اتفاق نظر دارند که کالای قاچاق سم تولید است‌، باید با ورود، توزیع و عرضه آن مقابله و از این مهم تر اصلاح سازوکارهایی است که منجر به ورود و تبادل کالای قاچاق در جامعه می‌شود.

ترحمی با اشاره به اولین برنامه جامع مبارزه با قاچاق کالا در استان در سال ٩٢ در جهت مبارزه با قاچاق سوخت، تصریح کرد: در این طرح بحث اتصال سوخت کوره های آجرپزی به شبکه گاز در جهت کاهش قاچاق سوخت مطرح شد که در ابتدا با مقاومت‌های بسیاری همراه بود ولی در نهایت امروز اکثر کوره‌های آجرپزی به شبکه‌ گاز متصل شده‌اند و اندک موارد موجود در طرح آمایش سرزمین و توسعه استان هیچ گونه خدماتی به آن ها ارائه نمی‌گردد و خوشبختانه به سمتی حرکت کرده‌ایم که مشکل را از مبدا حل کنیم.

وی افزود: در مدیریت استان مدعی هستیم که تمام برنامه‌ها در حوزه مبارزه با کالای قاچاق، شفاف و بدون هر گونه ابهام است و همچنین از سازمان بازرسی درخواست داریم تا از صفر تا صد مسائلی که مربوط به مبارزه با کالای قاچاق می‌شود را ورود پیدا کند و تمامی مراحلی که فعالیت انجام می‌شود مورد رصد قرار گیرد و مدیریت استان ملزم به پاسخگویی در این رابطه است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ضمن تاکید بر شناسایی چرخه‌های معیوب و مشکل سازی که وجود دارد، عنوان کرد: وقتی کوره ای که سالهاست تعطیل است و دارای سهمیه سوخت است، به طور قطع به سمت قاچاق سوخت می‌رود و متاسفانه صرف تولید ایزوگامی می‌شود که غیراستاندارترین ایزوگام موجود در بازار است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد