نخستین سمپوزیوم بین المللی گل و گیاه زینتی بومی ایران با حضور ۳۰ تن از دانشمندان خارجی این حوزه اواسط اردیبهشت ماه در شهر رامسر برگزار می شود.
رئیس پژوهشکده گل و گیاه زینتی ایران با اعلام این خبر گفت: سمپوزیوم بین المللی گل های بومی و نمایشگاه بین المللی گل وگیاه توسط پژوهشکده ملی گل وگیاهان زینتی، انجمن علمی گل و گیاهان زینتی و با همکاری انجمن بین المللی باغبانی ( ISHS) پس از دو سال پیگیری از ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت در ایران برگزار می شود.
محمد رضا شفیعی محورهای این سمپوزیوم را گیاهان زینتی مقاوم به خشکی، تنوع زیستی و منابع ژنتیکی، محافظت و پایداری اکولوژیکی، ژرم پلاسم و اصلاح کلاسیک، راهبرد های اصلاح پیشرفته، فیزیولوژی گل دهی و کاشت و اهلی کردن گیاهان زینتی وحشی بر شمرد.
وی با اشاره به استقبال خوب دانشمندان کشورهای خارجی مطرح از این سمپوزیوم، گفت: این دانشمندان از کشورهای آمریکا، آلمان، ایتالیا، بلژیک، استرالیا، مکزیک، شیلی، ژاپن، چین، ترکیه و برخی از کشورهای آفریقایی هستند که در نشست های علمی این سمپوزیوم مقالات و یافته های روز خود را ارائه می دهند.
شفیعی تعداد دانشمندان ایرانی شرکت کننده در این سمپوزیوم را ۱۲ نفر عنوان کرد و گفت: در سال های اخیر ایران توانسته است با تحقیقات عملی در خور توجه جایگاه خود را در میان کشورهای مطرح این عرصه بالا ببرد و دانشمند خود را در سطح بین المللی مطرح کند.
وی سمپوزیوم بین المللی گل و گیاهان زینتی بومی ایران را از بزرگ ترین رویدادهای علمی کشور دانست و گفت: با توجه به کیفیت برگزاری این سمپوزیوم و افراد صاحب نامی که در آن حضور دارند و مقالاتی که ارائه می شود، می توان آن را یکی از رویدادهای بزرگ عملی کشور نامید.
رئیس پژوهشکده گل و گیاه زینتی ایران حضور و بازدید از نمایشگاه بین المللی گل وگیاه شهر رامسر که هم زمان با این سمپوزیوم برگزار می شود، سفر به گلخانه های شهر محلات و برگزاری نشست عملی در این شهر را از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای مهمانان خارجی عنوان کرد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد